10. Uluslararası Katılımlı Spor Fizyoterapistleri Kongresi ardından

Değerli Meslektaşlarımız,


Ölümünün 81. yılında gururla ve saygıyla andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nüfus cüzdanını aldığı Gaziantep’te ”X. Uluslararası Katılımlı Spor Fizyoterapistleri Kongresi”ni 6-9 Kasım 2019 tarihlerinde Şehit Kamil Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdik.


20. yılını kutlayan Derneğimizin Kurucusu ve 20 yıldır da Başkanı olan Prof.Dr. Nevin Ergun’un Başkanlıktan Onursal Başkanlığa yükseldiği kongrede görkemli bir kutlama ile anılar hatırlandı. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanındaki ilk hocalarımızdan Dr. Fzt Ayşe Ardalı bizimle birlikte anılarını paylaştı, günümüze gelişine attığı imzalar hakkında bilgi verdi. Dolu dolu geçen 4 günde çok şey öğrendik, tartıştık, yedik ve İpek Yolu üzerinde gezindik.


Konusunda uzman uluslararası ve ulusal birçok bilim adamının davetli konuşmacı olarak katıldığı ve ülkemizde sporcu sağlığı alanında tartışmasız yaptığı bilimsel aktivitelerle öncü olan derneğimizin 2 yılda bir organize ettiği bu toplantısına 441 katılımcı geldi.


Bilimsel programda; ülkemizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden bilim insanlarının katkıları ile gerçekleşen konferanslar, paneller ve serbest bildirilerin yanı sıra spor fizyoterapistliği alanındaki tüm disiplinlerin yararlanabileceği kurslar da yer aldı.


Bilimsel programda; 8 kurs, 2 konferans, 6 panel, 3 tartışmalı oturum, 1 klinik oturum, 56 sözel sunum ve 70 poster sunuldu. Bununla beraber kongremizde katılımcılarımızın duygu ve düşünsel dünyasına katkıda bulanacak kültürel geziler ve sosyal aktivitelerimiz de yer aldı. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da bilimsel aktivitelerden sonra günün yorgunluğunu atmak, eski dostlarla bir araya gelmek ve yeni dostluklar kurmak için de zamanımız oldu.


Gelecek toplantılarımız, sempozyumlarımız ve kongrelerimizle yine birlikte güzel bilgilere ve kalıcı aktivitelere imza atacağız...


Saygılarımızla,


Yönetim Kurulu


Prof.Dr. Gül Baltacı                           Başkan

Dr.Öğr. Üyesi Gamze Şenbursa        II. Başkan

Doç.Dr. Aydan Aytar                         Genel Sekreter

Doç.Dr. Seher Özyürek                     Web ve Sosyal Medya Sorumlusu

Uz.Fzt. Burak Ulusoy                         Sayman

 

 

 

Haberler

* Webinar 3 Aralık 2020: Uygulamalı Kinezyoloji Uygulamalı Kinezyoloji okuyun

* Öğrenci Webinarı 23 Kasım 2020 Öğrenci Webinarı okuyun

* Webinar 26 Kasım 2020: Pelvik Taban Disfonksiyonları Pelvik Taban Disfonksiyonları okuyun

* Webinar 19 Kasım 2020: Patellofemoral Ağrı Rehabilitasyonunda Güncel Yaklaşımlar Patellofemoral Ağrı Rehabilitasyonunda Güncel Yaklaşımlar okuyun

Merkez

SPOR FİZYOTERAPİSTLERİ DERNEĞİ
İZMİR CAD. IHLAMUR SOK. 8/16 KIZILAY / ANKARA
Tel: (312) 457 2435