FİZYOTERAPİ ALANINDA SAHTE EĞİTİMLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ VE FİZYOTERAPİ ÖĞRENCİLERİ,

Uzun zamandır fizyoterapi ve rehabilitasyon eğitimine artan ilgi bu alanda sahte eğitimcileri ve oluşturulan yalancı eğitimleri de beraberinde getirmiştir. Pandemi koşullarında ise dünyada olduğu gibi ülkemizde de sosyal medya üzerinden eğitim ve öğretim aktivitelerinin ulaşılabilir olması ve istenilen hedef kitleye erişilebilirlik çok tercih edilen bir yöntem olmuştur.

Bu iletişim ağının avantajlarının yanında istenmeyen sahte ve ehilsiz eğitimlerin olumsuz sorunlara yol açtığı derneğimize gelen şikayetlerle öğrenilmiştir. Tüm bunlar dikkate alınarak üyelerimizi, fizyoterapist meslektaşlarımızı ve fizyoterapi öğrencilerimizi bilgilendirmek gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu tür eğitim faaliyetlerinin belli kazançlar getirmesi ve bu eğitimleri düzenleyenlerin özellikle en yetkili kurumların adını vererek (örneğin MEB onaylı) ilan vermesi çok ciddi şekilde bilgi kirliliğinin yarattığı sorunlara neden olmaktadır.

Ancak SPOR FİZYOTERAPİSTLERİ DERNEĞİ'NİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ile yaptığı görüşmeler sonrası kurum ve kişilerin sahte olduğu bilgisi teyit edilmiş olup tüm eğitimlerin sistemlerden kaldırtıldığı bilgisini sizlerle paylaşmak isteriz.

Saygılarımızla,
SPOR FİZYOTERAPİSTLERİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU

Haberler

* V. SPOR YARALANMALARI KONGRESİ SPORCULARDA AYAK-AYAK BİLEĞİ YARALANMALARINA YAKLAŞIM - 25-26 Şubat 2022 İstanbul V. SPOR YARALANMALARI KONGRESİ SPORCULARDA AYAK-AYAK BİLEĞİ YARALANMALARINA YAKLAŞIM okuyun

* Fonksiyonel Bantlama Kursu 29-30 Ocak 2022 Fonksiyonel Bantlama Kursu 29-30 Ocak 2022 okuyun

* 5 Spor-Fizyoterapist-Vaka: Basketbol 5 Spor-Fizyoterapist-Vaka: Basketbol okuyun

* 5 Spor 5 Fizyoterapist 5 Vaka 5 Spor 5 Fizyoterapist 5 Vaka okuyun

Merkez

SPOR FİZYOTERAPİSTLERİ DERNEĞİ
İZMİR CAD. IHLAMUR SOK. 8/16 KIZILAY / ANKARA
Tel: (312) 457 2435