Fonksiyonel Bantlama Kursu 29-30 Ocak 2022

Fonksiyonel Bantlama, ortopedi/muskuloskeletal/sporcu sağlığı başta olmak üzere fizyoterapinin çeşitli alanlarında fonksiyonel kazanım , biyomekanik düzeltme ,yaralanmayı önleyici uygulamalar ve performansa destek amacıyla çeşitli bantlama yöntemlerinin kullanımı olarak özetlenebilecek bir yaklaşımdır.

-Kurs kapsamında eğitmenin 24 yılı aşkın süredir ortopedi/sporcu sağlığı/muskuloskeletal alanlarda hizmet veren kliniklerde ve spor kulüplerinde bizzat kullanarak etkin sonuçlar aldıkları teknikler bilimsel veriler ışığında irdelenecek ve bu tekniklerin katılımcılar tarafından doğru ve etkin şekilde pratik edilmesi sağlanacaktır.

-Eğitim sonunda bantlama ile ilgili “klinik karar verme” bilgisi edinen fizyoterapistlerin temel teknikleri olduğu gibi ve gerekli hallerde modifiye ederek uygulayabilmesi beklenmektedir.

-Kurs kapsamında kanıta dayalı veriler eşliğinde sunulan teknikler her kullanıcı tarafından bire bir pratik edilmektedir.

Katılımcı profili: Kursa sadece fizyoterapistler ve dördüncü sınıf öğrencileri katılabilir.

Kurs ücreti: 1600 TL olarak uygulanacaktır.

Kurs sonunda katılım belgesi verilecektir.

Kurs ücretine kurs notları, bantlama malzemeleri ve ara ikramlar dahildir.

Haberler

* SPOR FİZYOTERAPİSTLİĞİ TEMEL EĞİTİMİ SPOR FİZYOTERAPİSTLİĞİ TEMEL EĞİTİMİ okuyun

* SPOR YARALANMALARININ ÖNLENMESİ KONGRESİ --> 10-12 Mart 2023 SPOR YARALANMALARININ ÖNLENMESİ KONGRESİ okuyun

* Webinar 13 Aralık 2022: Sporcularda Uyku Bozuklukları ve Yaralanma Riski & Dr. Fzt. Özge Çoban Sporcularda Uyku Bozuklukları ve Yaralanma Riski & Dr. Fzt. Özge Çoban okuyun

* Sakroiliak Eklem Disfonksiyonunda Değerlendirme ve Rehabilitasyon Sakroiliak Eklem Disfonksiyonunda Değerlendirme ve Rehabilitasyon okuyun

Merkez

SPOR FİZYOTERAPİSTLERİ DERNEĞİ
İZMİR CAD. IHLAMUR SOK. 8/16 KIZILAY / ANKARA
Tel: (312) 4256353