Spor Yaralanmalarının Önlenmesi Sempozyumu

Kongre Tarihi

26.05.2023 - 26.05.2023

Kongre Tarihi

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Güney Kampüsü B Konferans Salonu

İstanbul

İletişim

[email protected]

Berkay Eren Pehlivanoğlu & Melike Gizem Kalaycı & Pelin Pişirici

Kongre Başkanı

Prof. Dr Gül BALTACI & Prof. Dr. Gökay GÖRMELİ

Kongreye Davet

SPOR FİZYOTERAPİSTLERİ DERNEĞİ ve BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’nin ortaklaşa düzenlediği “SPOR YARALANMALARININ ÖNLENMESİ SEMPOZYUMU” 26 Mayıs 2023 ‘te Bahçeşehir Üniversitesi-Beşiktaş Güney Kampüsünde gerçekleşecektir. 


Sporda yaralanmalar kaçınılmazdır. Sporcu sağlığının en zor konularından biri olan yaralanmaların önlenmesi ve sürdürülebilir olarak takibidir. Bugün gelişen Dünya’da gerek teknolojik gerekse kanıta dayalı bilimsel uygulamalarla sporda yaralanmaların önlenmesi ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Pek çok farklı spor yaralanmasının önlenmesine yönelik bugün gündemde olan popüler konuları ele alınacağımız sempozyumumuzun bilimsel programında; 5 panel, 3 konferans, 1 tartışmalı oturum yer alacaktır. 


Sporcularda Omuz İnstabilitesi: Her instabiliteyi ameliyat edelim mi?, Recommendations for hamstring injury prevention in sports: translating evidence into clinical practice ve Spor yaralanmalarını önlemede sağlık ekibi antrenör ilişkisi ile ilgili konferansların yanı sıra, sporda gündemi her zaman meşgul eden “Ön Çapraz Bağ Yaralanmaları Önlenebilir Mi?” tartışmalı oturumunu ilgi ile izleyeceğiz. Kahve aralarını sohbet ile geçirmek yerine egzersiz yapmaya ve kahkaha atmaya ne dersiniz?


Sporda yaralanmaların önlenmesinde fizyoterapi rehabilitasyon alanındaki yenilikleri takip etmek, yeni yaklaşımları tartışarak öğrenmek ve Avrupa-Asya’yı birleştiren Dünya’nın en güzel şehri İstanbul’da bilim, ilim ve kültürü yaşamak için spor fizyoterapistliği alanındaki tüm disiplinleri keyifle gerçekleşecek bu sempozyuma katılım için davet etmekten onur duyarız.

 

Sempozyum Başkanları

Prof. Dr. Gül Baltacı & Prof. Dr. Gökay Görmeli

 

Düzenleme Kurulu

Aydan AYTAR

Seda GÖZENER CANBÜLBÜL

Hazal GENÇ

Tuğçe POYRAZ İŞLEYEN

Gamze ŞENBURSA KEKLİK

Umut Ziya KOÇAK

Seher ÖZYÜREK

Nihan ÖZÜNLÜ PEKYAVAŞ

Tuğçe TAHMAZ

Burak ULUSOY

Sena VARGEL

Bilimsel Kurul

Ayça Aklar

Bülent Aksoy

Hasan Kerem Alptekin

Aydan Aytar

Gül Baltacı

Gülşah Başandaç

Dilber Karagözoğlu Coşkunsu

Nevin Ergun

Konstantinos Fousekis

Hazal Genç

Ayşe Görmeli

Gökay Görmeli

Gültekin Karakuş

Gamze Şenbursa Keklik

Yavuz Kocabey

Umut Ziya Koçak

Burak Kunduracıoğlu

Konstantinos Mylonas

Tuğba Kemaloğlu Öz

Ali Veysel Özden

Selen Gür Özmen

Seher Özyürek

Nihan Özünlü Pekyavaş

Pelin Pişirici

Çağlar Soylu

Turan Anıl Türkel

Seda Uluşahin

Serkan Uzlaşır

Sena Vargel

Gül Deniz Yılmaz Yelvar

Necmiye Ün Yıldırım

Bilimsel Program

 
Bildiri Gönderim Kuralları

 Bu sempozyum kapsamında bildiri oturumu olmayacaktır.

Kongre Kayıt

 

KAYIT

1 Nisan 2023 Öncesi

1 Nisan 2023

 Sonrası

Dernek Üyesi

400 TL

500 TL

Dernek Üyesi Olmayan

500 TL

600 TL

Lisans Öğrencisi

300 TL

350 TL

 

  • Kongre fiyatlarımıza KDV dahil olmayıp, fatura talep eden katılımcılarımızın ücretlere %18 KDV bedeli dahil edilecektir.
  • Dernek üyesi kayıt ücreti sadece derneğe son 1 yıla aidat borcu olmayan üyeler için geçerlidir.
  • ÖNEMLİ: Kayıt işleminin tamamlanması için ödemenizi yaptıktan sonra ödemeye dair dekontunuzun, kayıt bilgilerinizin (kayıt olan kişi/kişilerin adı-soyadı, kayıt türü ve e-posta adreslerini) ve lisans öğrencisi kaydı var ise güncel lisans öğrenci belgesinin [email protected] adresine e-posta olarak gönderilmesi gerekmektedir. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra kaydınıza ait e-posta alacaksınız.

SEMPOZYUM KAYIT ÜCRETLERİNİN YATIRILACAĞI HESAP NUMARASI:

 

SPOR FİZYOTERAPİSTLERİ İktisadi İşletme Hesabı

Yapı Kredi Bankası Hacettepe Şubesi

IBAN No: TR66 0006701000000053767465

Kongre Çalıştayları

ÖNEMLİ NOT: SEMPOZYUMUMUZ ÜLKEMİZİ DERİNDEN ETKİLEYEN DEPREM FELAKETİ NEDENİYLE MART AYINDAN MAYIS AYINA ERTELENDİĞİNDEN "ERGON IASTM TECNIQUE BASIC" KURSU EĞİTMENLERİN YOĞUN PROGRAMI NEDENİYLE MART AYINDA GERÇEKLEŞTİ. KURSA OLAN YOĞUN İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. KURSUN İKİNCİSİNİN PLANLAMASI AŞAMASINDAYIZ. EĞER İLGİNİZ VAR İSE SEMPOZYUM E-POSTA İLETİŞİMİNE AD-SOYAD VE İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIP BU KURSA KATILIMLA İLGİLENDİĞİNİZİ BELİRTEN BİR AÇIKLAMA BIRAKIRSINIZ KURSUN AÇILMA AŞAMASINDA SİZLERLE İLETİŞİME GEÇERİZ. 


ERGON IASTM Technique Basic Kursu'na ait bilgi ve kayıt için kongre kaydından ayrı olarak afişte belirtilen bilgilerden iletişime geçiniz.

Ergon Technique 

Ergon Technique (www.ergontechnique.com), fizyoterapistler, kiropraktörler, osteopatlar, atletik eğitmenler, doktorlar ve klinik terapistler için Alet destekli yumuşak doku mobilizasyonu (IASTM) ile ilgili tüm dünyada kullanılan bir tekniktir.

ERGON® Tekniği, nöromüsküloskeletal patolojilerin tedavisi için vücudun yumuşak dokusunun statik ve dinamik manipülasyonlarını özel klinik ekipmanlarla birleştiren kanıta dayalı bir terapötik yaklaşımdır. Tekniğin adı, 'ister el ile ister zihinsel, bilimsel veya sanatsal olsun, bir insanın işinin ürünü' anlamına gelen eski Yunanca 'ergon' kelimesinden gelir.

Hızla gelişen bir ΙΑSTM Tekniği ve şu anda dünya çapında 40'tan fazla ülkede 120'den fazla seminer geliştiren dünyadaki tek IASTM eğitim kurumundan alınacak eğitimde özel ERGON Tekniği ile uygulanan Ergon Aletleri tüm katılımcılara verilecektir. (https://ergontechnique.com/ergon-academy/).

Bu teknikle:

a) sporcularda -gevşemiş skar dokularını, yapışıklıkları ve fasyal sertliği tespit edip serbest bırakabilir, 

b) lokal perfüzyonu artırabilir, 

c) kas tonusunu ve miyofasyal ağrıyı azaltabilir ve 

d) sporcularda fonksiyonelliği-kuvveti artırabilir.

ERGON® Yumuşak Doku Teknikleri, fasyal meridyenler boyunca doku kısıtlamalarının ve fasiyal adezyonların belirli noktalarına uygulanır; bunlar serbest bırakıldığında, işlevsellik birkaç tedavi seansı içinde gelişir.

Prof. Dr. Fzt.Konstantinos Fousekis ve Uz. Fzt. Konstantinos Mylonas yumuşak doku disfonksiyonlarını değerlendirmek ve insan vücudunun bütünsel bir değerlendirmesini yapmak için ERGON IASTM Araçlarını nasıl kullanacağınızı öğreteceklerdir. Eğitim sonunda tüm yaygın kas-iskelet problemlerini ve yaralanmalarını tedavi etmek için en etkili teknikleri seçebileceksiniz. 10 benzersiz temel ERGON vuruşunun ve tekniğinin uygulanmasında güvenli ve etkili bir şekilde ustalaştırmak amaçlı Sertifikalı bir ERGON IASTM kullanıcısı olmak için bu eğitimi alabilirsiniz.
Konaklama İçin Önerilen Oteller

 

Kongre İletişim

[email protected]

Berkay Eren Pehlivanoğlu & Melike Gizem Kalaycı & Pelin Pişirici

Dernek Kongre Kayıt Hesap No

SPOR FİZYOTERAPİSTLERİ
İktisadi İşletme Hesabı
Yapı Kredi Bankası
Hacettepe Şubesi
IBAN: TR66 0006 7010 0000 0053 7674 65

Anasayfa